Rogalo DC - neděle 19. 9. 2021 od 15.00 hod.                        Smetanovo nábřeží - Děčín

Poslední Rogalo DC v letošním roce je zároveň jedním z dílčích programů akce "Tyršův Děčín". Program :
 
15.00 - U-style - kapela, kterou v Děčíně zřejmě nemusíme vůbec představovat. Pěvecké duo Stáňa a Frank mají kolem sebe šikovné muzikanty a šestičlenná skupina má plný a profesionální zvuk. Jejich vystoupení nikdy nezklame a vždy přitáhne do hlediště velkou řádku příznivců. Country-rock.
16.30 - Šoulet - na stránkách této vynikající a svěží kapely najdete následující text : "Šoulet, toť zběsilá konfrontace blazeovaně umanuté klasické hudby s nejhorší tradicí české dechovky, mísící se s vůlgaritou a hrubostí toho nejzkaženějšího punku odlehčeného trampským sentimentem. To vše Šoulet interpretuje prostřednictvím nevýrazných a naprosto zaměnitelných nástrojů hoboje a fagotu, za pomoci artmických bicích nástrojů, strojově nepřesné tuby, bezkrevného a neslyšného ukulele a jen obtížně snesitelného kvílení houslí. Dohromady tak vzniká zcela tuctový styl zvaný polka-punk." Za sebe mohu říci jen to, že když jsem měl jednou možnost nechat si zahrát v rádiu jednu skladbu, vybral jsem si jednu od Šouletu. CD jsem si musel přinést vlastní...
18.00 - Gaia Mesiah - rocková legenda s energeticky maxi výživnou hlavní zpěvačkou Markou Rybin v čele. Tři ženy a jeden baskytarista (Josh Stewart) jedou na pódiu opravdu nadoraz. Bicí - Misha Moravcova, Katka "Morella" Pelisková - kytara. Typické přísné kytarové rify, ostré bicí a občasný metalový chraplák jsou poznávacím znamením kapely stejně jako pódiová živelnost.
Kapela založily spoluhráčky ze skupiny Panika Misha s Morellou v r. 2000. O rok později se k nim přidala Marka a Josh. Fakticky se kapela v r. 2008 v tomto složení rozpadla odchodem zpěvačky Marky. Po pokusu o reinkarnaci v r. 2009 se zpěvákem Viktorem Dykem a novým baskytaristou Jirkou Tille (Kurtyzány z 25. Avenue) se kapela opět rozpadá v r. 2011. V r. 2016 se opět dává dohromady v sestavě s Markou a z Austrálie přiletěl i Josh. Po původně plánovaných třech koncertech kapela nakonec odehrála koncertů deset a domluvila se na spolupráci i do budoucna.
Koncert poslední kapely letošního Rogala určitě stojí za Vaši návštěvu!
 
Rogalo DC děkuje za finanční podporu Městu Děčín a Ústeckému kraji.