Rogalo DC - neděle 29. 9. 2019 od 15.00 hod.                        Smetanovo nábřeží - Děčín

 

15.00 - Ondra Ruml - občas naše účinkující nemusíme vůbec představovat a toto je ten případ. Ondra je zcela výjimečným zjevem na české hudební scéně. Je výborným hudebníkem, zpěvákem i skladatelem. Spolupracoval s celou řadou špičkových umělců u nás a je nedílnou součástí pořadu Michala Horáčka - Český kalendář. Má za sebou úspěšné turné "Na hubu", ve kterém sám za pomoci looperu vytváří melodie, ve kterých zní celá kapela. Ondru mám osobně moc rád. Je s ním legrace a máme za sebou společné účinkování v muzikálech Johanka z Arku a Robin Hood. Věřím, že své fanoušky jeho návštěva v Děčíně po dvou letech opět potěší.
16.00 - Jenmy - kytarové duo ve složení George (dvanáctistrunná kytara a zpěv) a Helena (basová kytara) hraje výhradně vlastní skladby ve folkovém duchu.
17.00 - POZOR ZMĚNA - namísto původně avizované skupiny RAY uzavře celé letošní Rogalo DC jiná děčínská kapela - VOMIŠTĚ.
Představovat tuto kapelu v Děčíně je ode mne, jako neděčíňáka, trochu drzost, nicméně alespoň něco málo : kapela hraje téměř čtvrtstoletí a to je pořádná porce let. Opírá se o autorskou dvojici Hana Roháčová (texty) a Honza Mirovský (hudba). Vybočují z řady běžných folkových kapel, neboť mají bicí. A co mne zaujalo hlavně? Že chtějí na Rogalu vystoupit. Mně přijdou moc dobří a těším se, že je příští rok představím i v Ústí a v Teplicích.