MALÁ PAŘÍŽ 2022

25.05.2022 10:31

MALÁ PAŘÍŘ 19.6.

15.00 - ZUŠ Teplice - vystoupí žáci pěvecké třídy paní učitelky Proklové.
16.00 - Doriss - teplická rocková skupina, složená z ostřílených hudebníků s vlastní tvorbou.
17.15 - Hanny band - zpěvačka, kytaristka a skladatelka Hanka Řánková z Děčína má kolem sebe zkušené hudebníky, kteří podporují její autorskou tvorbu.
18.30 - Kapela Vy - Anna Josephová není na Malých Pařížích nováčkem. Několikrát zde v minulosti vystupovala se svou kapelou Annešanté, ještě pod svým dívčím jménem Rauschová. Nyní se po mateřské dovolené vrací s komornějším projektem.
20.00 - Lucia Chugai - vynikající jazzová zpěvačka žije v Praze a já se s nípoprvé setkal na jejím vystoupením v pražském klubu U malého Glenna. Její vystoupení mi bylo nesmírně sympatické a doufám, že se bude líbit i Vám.
 

MALÁ PAŘÍŽ 12.6.

15.00 - ZUŠ Teplice - vystoupení žáků pěvecké třídy paní učitelky Xenie Podolchové.
16.00 - Wood Harmony ZUŠ Krupka - vystoupení žáků ze ZUŠ v Krupce.
17.00 - Pepe Voltarelli - italský zpěvák, kytarista a skladatel se svou skupinou bude mít na Malé Paříži premiéru. Prima.
18.15 - Jokers - pražská pop-rocková skupina byla založena v r. 2008. Od té doby má za sebou spoustu koncertů a právě v nich je její síla. V hudbě, textech a v přímém kontaktu s diváky.
19.30 - Točílas - ústecká rocková legenda právě natáčí svou další desku a dle všeho je před ní poměrně zásadní personální změna. U nás však vystoupí ještě v současné sestavě. A to je dobře.

 

MALÁ PAŘÍŽ 5.6.

15.00 - ZUŠ Teplice - představí se žáci z pěvecké třídy paní uč. Xenie Podolchové.
16.00 - Coconut Planters (ITA) - italská rocková čtveřice se na pár dní objeví v Čechách a škoda jejich přítomnosti nevyužít. Klasické složení - 2 kytary, basa, bicí.
17.30 - Wan men sonk - původně litvínovská kapela vznikla v r. 2005. V rámci personálních výměn a obměn je dnes kapela teplicko-litvínovská díky klávesistovi Filipovi Šaškovi a zpěvačce Kristýně Pištěkové. Funky.
19.00 - Gerald James Clark (JAR) - uznávaný zpěvák a skladatel z Jihoafrické republiky. Jeho nejnovější album Afrocoustic je směsicí blues, country, rocku a folk rocku s kořeny v tradiční jihoafrické hudbě. Byl nominován na cenu SAMA (South African Music Awards) za nejlepší živá vystoupení a nekomerční multižánrovou hudbu. Ať už jste fanouškem blues, country, rocku nebo jazzu, hudba Geralda Clarka se vám bude líbit. Na koncertě ho doprovází Jakub Hlobil, hybridní kytara (basa a kytara najednou) a Josef Hlobil - bicí nástroje.
20.00 - Kvarte Tones - věřím, že z minulých let znáte slovenskou zpěvačku Zdenku Trvalcovou a její kapelu VOILA. Zdenka k nám jezdí od prvního ročníku a má tu mnoho fanoušků. Vokální kvartet, který Vám chceme představit je složen z jejích studentek z Mezinárodní konzervatoře v Praze. Dnešní již absolventky zpívají známé melodie ve vlastních vokálních úpravách a jde jim to opravdu skvěle.

 

ZAHÁJENÍ LÁZEŇSKÉ SEZÓNY

Pátek, 27.5.:

14.00 – Iván Gutierrez & Madera – kolumbijského kytaristu a zpěváka v Čechách známe především díky jeho plodné spolupráci se zpěvačkou Zuzanou Navarovou ve skupině KOA. Do Teplic přijede se svým projektem Madera v triu s kontrabasistou Tadeášem Mesánym a bubeníkem Davidem Landštofem.
15.30 – Marešová Yasinski RAZAM – zpěvačka Iva Marešová a vynikající běloruský akordeonista Aliaksander Yasinski přijedou společně s bubeníkem Radkem Doležalem. RAZAM znamená v běloruštině „společně“ a jeho význam si můžeme vyložit i propojením mezi diváky a kapelou, neboť hudba této skupiny vás vtáhne svou syrovostí a autentičností a rozhodně ve vás zanechá hluboký dojem.
17.00 – Petr Kalandra Memory Band - mosteckém hudebníkovi, textaři, kytaristovi, zpěvákovi, producentovi a vizionáři Mírovi Kuželkovi se říká, že na jeho koncertech zavřete oči a slyšíte Petra Kalandru a když je otevřete, tak ho i vidíte. Do Teplic se skupinou přijede i jihočeská legenda – Pavlína Jíšová.
18.30 – Mr. Twist – rocková skupina z německého Lipska připomene časy Elvise Presleyho a začátků rockenrollu v Americe. Výborná show, která nenechá nikoho klidně sedět.
19.30 – Marley Wildthing – rakouská multiinstrumentalistka a zpěvačka hraje na basu, ukulele, buzuki a piano a všechny tyto nástroje používá při svých vystoupeních. Hudba Marley je směsí indie, folku a popu, doplněna vlastními texty, které přednáší hluboko zabarveným, sametovým hlasem.
21.00 – Mr. Twist – druhá část vystoupení rockových mladíků z Lipska.
 
Sobota, 28.5.:
15.00 – Jamie Marshall trio – v České republice velmi známý anglický bluesový kytarista a zpěvák s nezaměnitelným hlasem je vyhledávaným hostem těch největších festivalových akcí. Spolupracoval s celou řadou známých jmen nejen v Čechách, ale i během svého 20 letého působení na londýnské scéně.
16.30 – James Harries sólo – zpěvák a skladatel z anglického Manchesteru žije řadu let trvale v České republice. To mu však nebrání v koncertování po celém světě. Má za sebou 6 vydaných řadových alb a songy k filmům Snowborďáci, Rafťáci, Bobule a Lidice.
18.00 – Lord Bishop – dvoumetrový černošský kytarista a zpěvák z newyorského Bronxu o sobě říká: „Jsem dost mladý na to, abych rock and roll ještě mohl hrát a dost starý na to, abych ho již uměl hrát.“ Za uplynulých 15 let nahrál 11 CD a ve 44 zemích světa odehrál více než 3.000 koncertů.
19.30 – Justin Lavash – anglický kytarový mág, žije poslední dva roky v Teplicích a byla by velká škoda nechat si ujít jeho vystoupení, i když jste ho již třeba slyšeli. Jeho kytarový „finger-styl“ je jedinečný, jeho hlas podmanivý a vzhled charismatický.
21.00 – OKSYI – ukrajinská kytaristka a zpěvačka, která kombinuje prvky jazzu, blues a experimentální hudby.
 
Neděle, 29.5.:
15.00 – Sarah and The Adams – zajímavá zpěvačka a skladatelka Šárka Adámková má za sebou 3 vydaná CD a její písničky jsou krásné na první poslech.
16.30 – HlasIvky – houslistka, zpěvačka a skladatelka Iva Jaške Příhonská se po letech hraní v orchestrech odhodlala k vlastní tvorbě nutno říci, že se jí to moc povedlo.
18.00 – Martina a Kristina Barta – zpěvačka a klavíristka. Neuvěřitelně nadané sestry se opět scházejí v Teplicích.
19.30 – Radka Fišarová – česká Edith Piaf přijede opět v triu s akordeonistou Sašou Yasinskim a kytaristou Mírou Linkou.

 

MALÁ PAŘÍŽ 22.5.

15.00 - Gejza Sendrei - známý teplický pianista
16.00 - Do hospody dobrý - teplické uskupení, hrající Lepší večery po teplických hospodách.
18.00 - Black Sabáka - rocková skupina ze severních Čech, hrající své vlastní písně s vlastními českými texty.
19.00 - NINA ROSA - pražské trio, založené houslistkou a zpěvačkou Ninou Marinovou a pojmenované po její největší fanynce - její babičce. Po jejím boku stojí kytarista Tony Dlapa a akordeonista Michal Mihok.
20.00 - TRIBUBU - hudbu této čtveřice asi nejlépe vystihuje výraz - africký beat. Písně jsou postaveny na výrazné rytmice, jsou silně taneční a splňují přesně to, co si Malá Paříž dává za cíl - bavit všechny generace. Skupina na své koncerty vyjíždí z Německa, nicméně její členové jsou Španělé či z Pobřeží Slonoviny. Tribubu jsou rozhodně kapelou, kterou byste si neměli nechat ujít, letos byla skupina dokonce velmi milým překvapením na Reprezentačním plese Statutárního města Teplice a vloni získala titul Překvapení Malých Paříží.