MALÁ PAŘÍŽ - 2019

24.05.2019 17:31

MALÁ PAŘÍŽ - neděle 18.8.

15.00 - Gejza Sendrei - populární teplický pianista letos podruhé na Malé Paříži.
16.00 - Kola Dokola - bíinský rockový projekt bratří Rosenkranzů.
17.00 - Žofie Kabelková - přední česká písničkářka se vrací po mateřské dovolené ke koncertním vystoupením. Jelikož je Žofie naším dlouholetým účinkujícím a navíc velice milým člověkem, moc rádi ji opět v Teplicích přivítáme.
18.00 - Tři v klobouku - jazz-swingové trio děčínských hudebníků.
19.00 - Fragmenty - Fragmenty - rocková kapela z Přelouče má za sebou desetiletou historii. Vloni se umístila na předních příčkách soutěže Šance Muzikus a na finálovém kole jsem se s nimi seznámil. Doufám, že se Vám budou líbit.
20.00 - Petr Kadlček + Jakub Fojtík - Petr je "otřískaný" muzikant, jehož odehrané koncerty se počítají na tisíce. Žije v Praze. Začínal v Teplicích jako frontman skupiny Emise ještě za hlubokého "totáče". Hit jeho další skupiny - Natural - 'Já na to mám' znovuobjevila reklama na Škoda auto a v době svého vzniku byl na předních příčkách hudebních hitparád. Letos přijede se svým kamarádem a baskytaristou znovuobrozené Emise - Jakubem (Mewa, Blue rocket).

 

MALÁ PAŘÍŽ - neděle 11.8.

15.00 - Fridrich & Fridrich - mladé ústecké trio s loutkovým bubeníkem po roce opět v Teplicích. Akustický rock s českými texty.
15.45 - MEDOVINA - orientální taneční skupina z Chomutova.
16.00 - The Scoffers - liberecká skupina letos jela turné s Krucipüskem a je asi jasné, že své příznivce má především mezi zastánci tvrdší rockové muziky. V každém případě je výborná, i když poněkud hlasitější.
17.00 - Špinaví lůzři - pražské blues-rockové trio se v r. 2015 stalo objevem rádia Beat po pouhém jednom roce od svého založení. Po několika měsících zkoušení ihned nahráli CD stylem - vše najednou a naživo.
18.30 - Káča Rousová a Pavel Houfek - tuto dvojici není třeba v Teplicích nijak zvlášť představovat. Surfařka z Portugalska a zemědělec z Bžan jsou na první pohled rozporuplnou dvojicí. jejich hlasy však k sobě dokonale ladí a za léta společného fungování spolu hráli na ulici, na VIP akcích nejvýznamnějších firem i na motorkářském srazu. Všude opakovaně a s úspěchem. Pro všechny generace i sociální skupiny.
19.30 - Marešová Yasinski RAZAM - jedno z nejoblíbenějších vystoupení celé loňské sezóny se opět vrací. RAZAM znamená bělorusky společně a se zpěvačkou Ivou Marešovou a akordeonistou Sashou Yasinskim se letos představí i violista Ilia Chernoklinov (stejně jako vloni) a navíc přijede percusista Radek Doležal. Iva je jednou z nejvyhledávanějších muzikálových hereček u nás a její kvality i pracovitost ji vynesly celou řadu hlavních rolí. Navíc funguje jako zpěvačka legendárních Precedens. Toto vystoupení vřele doporučuji !!!

 

MALÁ PAŘÍŽ - neděle 4.8.

15.00 - David Žalud - ústecký pianista, který hraje v několika jazzových formacích.
16.15 - Iva Šulcová a Tomáš Kostka - děčínské duo, které spolu vystupuje již několik let. Pianistka Iva je výbornou hudební partnerkou pro kytaristu a zpěváka Tomáše – absolventa teplické Konzervatoře. Jazz-swing.
17.30 - Hmlisto - slovenské duo, jehož tvorba vychází z lidové hudby. V jejich vlastních písních se jistě odráží i způsob jejich života na samotě středního Slovenska, bez elektřiny, v krásné přírodě.
18.30 - Manu - pětičlenná pražská kapela hraje melodickou alternativu s výrazným ženským vokálem. Jejich hudba je neotřelá a přitom má příjemný taneční nádech.
19.30 - Radka Fišarová - půvabná a výborná zpěvačka, které se často přezdívá „česká Edith Piaf“, opět přijede s akordeonistou Sashou Yasinskim a kytaristou Miroslavem Linkou. Kdo neměl to štěstí Radku a její vystoupení vidět, určitě přijďte. Není důležité jakému žánru holdujete, Radka je prostě skvělá.
20.30 - Sestry Bártovy - Martina Barta je česká zpěvačka, která žije v Berlíně a mezi její největší úspěchy patří reprezentace České republiky na soutěži Eurovize. V současné době se jen velmi málo zdržuje v ČR a připravuje se na studium v USA. Její sestra Kristýna je neméně výborná pianistka. Se svým triem v r. 2016 postoupila na finálový večer v holandském Rotterdamu mezi nejlepší 4 jazzové skupiny Evropy v soutěži evropských jazzových rozhlasových stanic. Společně spolu vystupují od počátku kariéry, nicméně každá figuruje především ve svých vlastních projektech. Jazz.

 

MALÁ PAŘÍŽ - neděle 28.7.

15.00 - ŠouflŠou - polabští jinoši hrající svérázný dixieland. Tuba práská, trumpeta kvílí, kytara hladí, banjo pohlavkuje. Dekádami ověřená muzika společně s bezbřehou poetikou textů a neotřelým konferováním jsou příslibem pro nevídanou podívanou. Kdo má rád muziku Ivana Mládka, bude se mu líbit i tohle. Vítězové letošní Šance Muzikus.
16.00 - Točílas - rocková parta z Ústí nad Labem se na mne snad nebude zlobit, když řeknu, že zraje jako víno. Myslím, že je netřeba představovat ani v Teplicích, mají i zde spoustu příznivců. Můžete se těšit na zábavnou rockovou show.
17.00 - Bolly Ladies - teplická skupina orientálního tance
17.10 - NVS - opět poněkud tvrdší hudba v podání kapely z Litoměřicka. Punková či grunge čtyřčlenná kapela má v čele zpěvačku Báru, nicméně trio hudebníků za ní nejsou o nic méně výrazní.
18.00 - Jirka Zonyga a Klára Vojáčková - rockový zpěvák a kytarista se ohání i na muzikálových prknech, nicméně nevynechá ani příležitost vystoupit s kytarou a se svou dvorní houslistkou. Na Malé Paříži sice vloni chyběl, ale jinak patří ke stálým a oblíbeným hostům.
19.00 - Artmosféra - vlastní hudba i texty v podání mladé kapely z Lysé nad Labem. Skupina má za sebou několik hraní na nejprestižnějších českých festivalech, dvě CD, v r. 2017 složila hudbu k nové kampani projektu Srdcerváči a letos v únoru vznikl klip pro Stream.cz – ukolébavka Sen čeká za dveřmi. Vítězové loňské Šance Muzikus u nás hrají již podruhé.
20.00 - Yulia, Nina, Bára a Hilder - finská zpěvačka, slovenská houslistka, česká klavíristka a kolumbijský DJ. To zkrátka nevymyslíš. A teď to můžeš vidět. Stačí jen přijít. A slibuji, že všichni čtyři stojí za to. Ostatně - vloni u nás byli také a jejich vystoupení mělo pouze kladné ohlasy.

 

VELKÁ MALÁ PAŘÍŽ - neděle 21.7.

Jedenkrát za rok oživíme celou Zámeckou zahradu. Vždy kolem výročí data památného setkání Beethovena, Goetheho a císařské rodiny (19.7.1812) zkoušíme dát lidem důvod udělat si procházku kolem Velkého rybníka tak, jak bylo zvykem v době, kdy se Teplicím říkalo Malá Paříž.
Nabízíme Vám následující program :
U opiček - Dětská scéna - Divadlo Studnamá pro dětské návštěvníky připravenu divadelní dílnu, různé hry a divadelní představení. 15.00 - 18.00 hod.
Apollonův altán - Rytmický workshop v režii Tokhiho - jednoho z nejlepších percussistů u nás. Zábava pro malé i velké návštěvníky. 15.00 - 18. 00 hod.
Labutí (dřevěný) altán - Autorské čtení a výtvarníci - zde si můžete poslechnout literární tvorbu přímo od autorů a sledovat výtvarníky přímo při práci. 15.00 - 18.00 hod.
Altán u Zahradního domu - Hudební scéna - klasický hudební program jako na každé Malé Paříži. Vystoupí skupiny :15.00 - Funky Chicken (Brno);
16.00 - Módní přehlídka "slaba fitness body wear" + "EST - Eva Stolařová";
16.30 - Idio&Idio (Ústí nad Labem);
18.00 - Ajdontker (Karviná);
19.00 - Šoulet (Praha);
20.00 - Echonaut (Vysoké Mýto).
V přestávkách vystoupí orientální tanečnice.
Doprovodné programy: na různých místech se Vám představí sportovní oddíly, u bývalé obřadní síně se můžete zúčastnit výtvarného workshopu pod vedením Radky Müllerové a opět bude přítomna i certifikovaná lektorka jógy. Program může být doplněn o další zajímavosti.

 

MALÁ PAŘÍŽ - neděle 14.7.

15.00 - Control Alien - energetická rytmická show dvou hráčů na percussní nástroje a didgeridoo, se kterou také jezdí po celé Evropě a řadu vystoupení mají i v České republice.
16.00 - Josef Svoboda - teplický kytarista-samouk, který překonal řadu profesionálních kytaristů svým nesporným talentem i pílí.
16.45 - Moni a Mike - drobná zpěvačka a hráčka na ukulele - Monika Bublíková vystoupí s kytristou "od Vojnarovců". Hrají spolu krátce, ale já věřím, že se Vám budou líbit.
17.15 - Schmutzige Mädchen - klavíristka Terka Olšáková (Vránková) a zpěvačka Daniela Strohschneider - další z líhně teplických hudebních projektů.
18.30 - Igor Barboi trio - ruský akordeonista měl šťastnou ruku při volbě svých hudebních partnerů - cellisty Vojty Čermáka a kytaristy Martina Herbsta. Dohromady tvoří kompaktní trio, které skvěle hraje brazilské, francouzské, španělské i jiné melodie. Ani teď nevybočíme z kvalitní tvorby teplických hudebníků.
19.30 - Dan Vertigo - brněnský písničkář, který se zcela sám protlouká spletitými cestami svého hudebního života. Na nich se ocitl na chodnících mnoha evropských měst a snaží se naplno uchytit i na větších pódiích a větších akcích. Měli jsme jej možnost vidět již vloni a to je důvod, proč se s ním uvidíme i letos.

 

MALÁ PAŘÍŽ - neděle 7.7.

15.00 - Gejza Sendrei - teplický pianista
16.00 - Stará škola jinak - unnpluged verze ústecké rockové legendy.
17.00 - Baťa + Hádek - básník, skladatel, zpěvák a kytarista Petr "Baťa" Kundrát opět zavítá na Malou Paříž ve společnosti kytaristy a foukačkáře Tomáše Hádka.
18.00 - Furyant - teplická folk-rocková kapela s frontmanem Karlem Šídlem v čele.
19.00 - Circus Ponorka - další tradiční účastník Malých Paříží. Dvorní kytarista Miro Žbirky - Honza Ponocný a jeho jednočlenný orchestr. Jsem si jist, že ho po roce opět rádi uvidíte a uslyšíte.
20.00 - Sophy-Ann Pudwell - francouzská zpěvačka, zpívající keltskou folkovou muziku.

 

MALÁ PAŘÍŽ - neděle 30.6.

15.00 - Big band Bonit - jeden z mála opravdu kvalitních početných bandů Ústeckého kraje disponuje skvělými muzikanty a jedním z jeho pěveckých tahounů je i "náš" Pavel Houfek.
17.00 - Melodica - bílinská skupina pop-rockově založených dětí, vedená nadšenou Hanou Ježkovou, získává krůček po krůčku stále více příznivců a také úspěchů.
18.00 - Ninarosa - slovenská houslistka Nina Marinová je jedna z mála, se kterými počítám na Malé Paříži i vícekrát do roka. Nyní přijede s akordeonistou Michalem Mihokem a kytaristou Tondou Dlapou a svým vlastním projektem, kde ji poznáte i jako vynikající zpěvačku.
19.00 - Severočeská filharmonie - koncert se koná v hlavním sále Zahradního domu. Občas se takto termínově "střetneme".
20.00 - Saiwala - projekt brněnského kytaristy, zpěváka a skladatele Stanislava Stejskala. Opět máme na závěr klidnou, spíše poslechovou muziku.

https://www.youtube.com/watch?v=H8W0T_dOAG4

 

MALÁ PAŘÍŽ - neděle 23.6.

15.00 - Komorní sbor Teplice - poprvé se v letošním roce představí pěvecký sbor.
16.00 - Patrik Bartko a Experience - dvorní kytarista Marka Ztraceného se svým vlastním projektem. Rock.
17.00 - Passage - teplický folkový hudebník Jaroslav Kuchař přivede po roce opět své kamarády z kapely. Folk.
18.00 - Wono sito sedne - tradiční hosté, které na Malé Paříži vždycky rád uvítám. Pop-rock.
19.00 - Nöyze - hosté z Kanady k nám přijedou již podruhé. Je příjemné vědět, že se k nám rádi vrací i kapely ze zahraničí. Rock.
20.00 - Ines Kolleritsch (Rakousko; zpěv a klávesy/piano) a Roos Denayer (Holandsko; zpěv a kytara) - stejně jako minulý týden i nyní zakončíme celé odpoledne klidnou, místy až snovou hudbou, v podání dvou krásných mladých dívek. Doufám, že se Vám budou líbit a také, že se jim bude líbit u nás.

 

MALÁ PAŘÍŽ - neděle 16.6.
15.00 - ZUŠ F.L.Gassmanna Most - vystoupí zpěváci ze třídy Kačky Rousové za doprovodu kapely ZUŠ.

16.00 - Jazz band Ervina Schrödingera - vznikl v březnu 2017 po záštitou Schrödingerova institutu - střediska volného času pro Šluknovský výběžek. Repertoár tvoří jazzové standardy.
17.00 - Gorily v mlze - alternativní kapela z Tisé. Tvorba je čistě autorská, vychází z rocku, alternativního rocku, undergroundu,
punku a všeho možného.
18.00 - Veronika Wildová a Divoko (Praha) - zpěvačka, pianistka, skladatelka, textařka má kolem sebe v kapele samé muže, ale kapela díky ní zpívá hlavně o ženských věcech. Loňský vítěz Šance Muzikus. Pop-folk.
19.00 - Mezinárodní konzervatoř Praha - zpěvačky ze třídy Zdenky Trvalcové. Přijedou s akordeonistou Michalem Mihokem a kytaristou Tiborem Židou.
20.00 - Bára Zmeková a Mikka mangetsu - skladatelka, zpěvačka a pianistka, která na Malou Paříž jezdí pravidelně, s sebou tentokrát přiveze japonské duo s hudbou, na kterou nejsme na Malých Pařížích, ale ani v Čechách moc zvyklí. Já jsem za to moc rád - i o tom je Malá Paříž.

 

MALÁ PAŘÍŽ - neděle 9.6.

15.00 - Sclapband - kapela, složená ze žáků DDM Ústí nad Labem, kterou dal dohromady učitel Samuel Němec. Určitě Vás mile překvapí.
16.00 - ZUŠ Teplice - žáci pěvecké třídy paní uč. Xenie Podolchové jsou již tradiční součástí červnových Malých Paříží.
17.00 - R.A.Š. - ústecká parta kvalitních muzikantů, které už nebavilo hrát covery a dali se na autorskou tvorbu. Příjemná pop-rocková muzika, výborně zahraná i zazpívaná.
18.00 - Pirates of The Pub - svižná irská muzika přivezená z jižních Čech a s chutí prezentovaná sedmičlennou kapelou. To si nenechte ujít! Kapela hraje po celé Evropě.
19.00 Filippo Poderini (It) - italský krasavec s kytarou zklidní Malou Paříž pop-folkovým vystoupením.
20.00 - U-style - tato skupina, hrající všechno možné, se stala již pravidelným účinkujícím. Jejich silnou stránkou jsou americké country, kvalitní vokály i hra a velmi pozitivní energie.
https://bandzone.cz/piratesofthepubs

 

MALÁ PAŘÍŽ - neděle 2.6.

15.00 - vystoupení žáků ZUŠ Teplice ze třídy paní uč. Galiny Proklové.

16.00 - Galiani gypsy jazz - teplická romská skupina skvělých hudebníků v čele s mimořádným houslistou Milanem Galyášem. V Teplicích je asi není třeba představovat.

17.00 - Kroužek Revival - skupina z teplické Arkádie s sebou vždy přinese tolik pozitivní energie, že si jejich vystoupení budete nadlouho pamatovat. Vystupujícími jsou jak děti, tak dospělí.

18.00 - MarZ trio - Markéta Zdeňková a Štěpán Janoušek jsou základními stavebními kameny MarZu v jakémkoli počtu. Markéta je vynikající zpěvačka a kytaristka a Štěpán je jeden z nejlepších trombonistů u nás a navíc je členem vokálního uskupení SKETY. Po roční pauze se k nám opět vrací.

19.00 - Jana Šteflíčková - pražská písničkářka, která se řadí mezi absolutní špičku naší folkové scény. Moc si vážím toho, že na naše akce jezdí ráda a všude nás chválí.

20.00 - Der Šenster Gob - pražská akustická kapela hrající romskou, židovskou a balkánskou hudbu, cestující při tom po celé Evropě v romantickém zeleném karavanu. Jejich styl se pohybuje od starých klezmerových nápěvů po novější romské jazzově laděné písně.

 

MALÁ PAŘÍŽ - neděle 26.5.

15.00 - Gonsofus - mezinárodní hudební projekt je výsledkem spolupráce Saši Mamajeva (RU) a Gábora Tokára (HUN). Dvojice produkuje velmi živé a energické koncerty, na kterých jen oni dva ovládají celý arzenál hudebních nástrojů a prostřednictvím 'loopování' vytváří show se zvukem celého ansámblu. V posledních pěti letech odehráli více než 400 koncertů v 19 zemích.

16.00 - Bubenická show Šimona Flesara - výjimka mezi účinkujícími. Loňský vítěz celorepublikové soutěže bubeníků porazil daleko starší kolegy. Žák Michala Martince - bubeníka Svč. filharmonie je opravdu talentovaný a je z Teplic.

16.30 - Justin Lavash (UK) - anglický kytarový mág, představitel špičkového finger-stylu a jeho chraplavý hlas se po roce opět vrací na Malou Paříž.

18.00 - Generation Impasse (HUN) - svižná rocková trojice v klasickém složení Vás svou maďarštinou vrátí do časů Omegy.

19.00 - The Howling Tides (UK) - čtyřčlenná rocková skupina (2 kytary, basa, bicí) v Čechách vystoupí úplně poprvé.

 

MALÁ PAŘÍŽ - neděle 19.5.

15.00 hod. - Zpěváci soukromé učitelky Anety Loskotové - Malá Paříž dává pravidelně prostor mladým umělcům. Nyní dostane prostor začínající soukromá teplická učitelka zpěvu, která představí své žáky.

16.00 - Hambaeros - hudební skupina, která se opírá především o zpěvačku Kithiczku a pianistku Wasser, nicméně rozhodně nelze podcenit ani ostatní členy kapely. Dohromady jim to šlape veskrze nádherně, obecenstvo milují a jejich vydaná energie se jim z publika vždy vrací i s úroky.
17.00 - La Belle Vie - Zdenka Trvalcová, Michal Mihok a Tibor Žida. Trojice, která k Malým Pařížím patří již neodmyslitelně. Písně s francouzskými texty zazpívané a zahrané opravdu luxusně. Neznám diváka, kterému by se tato trojice nelíbila.
18.00 - Kliďánko - ústecká country kapela, hrající moderní americkou country music s českými (často vlastními) texty. Ačkoli se na hudební scéně pohybuje přes 25 let, na Malých Pařížích vystoupí poprvé.
19.00 - The Bladder Stones - blues crossoverové trio, složené z mladých a přesto otřelých muzikantů v klasickém složení - kytara (zpěv), basa a bicí. V tomto pořadí na nástroje hrají: Tomáš Frolík, stipendista na London Center of Contemporary Music; Johnny Judl (spolupráce s Už jsme doma, Sestry Steinovy, člen skupiny Jablkoň); Michael Nosek - absolvent KJJ a jazzové interpretace na JAMU, jeden z nejvšestrannějších bubeníků u nás.