MALÁ PAŘÍŽ - 2018

26.05.2018 18:44

MALÁ PAŘÍŽ - neděle 10.6.

15.00 - ZUŠ Teplice - vystoupí žáci pěvecké třídy paní uč. Galiny Proklové.

16.00 - Sclap band - Samuel Němec představí své hudebníky z DDM Ústí nad Labem
17.00 - Zdarr - mostecká trojice hudebníků představuje svou tvorbu jako "otevřenou akustickou fúzi". Někdo tomu říká moderní šanson a někdo world music. V každém případě je rád beru na akce každý rok.
18.00 - Vláďa Šunda - tentokrát poprvé přijede se svým bratrem - Hans Šundis. Dva kytaristé, dva autoři, dva zpěváci.
19.00 - Jana Šteflíčková - je jednou z těch, které jezdí na Malé Paříže od prvního ročníku a se kterou neřešíme, jestli bude hrát, ale pouze kdy bude hrát. Výborná kytaristka i zpěvačka s osobitou autorskou tvorbou je zároveň herečkou pražské Ypsilonky. Je pravda, že již několik let u ní převažuje písničkářská tvorba.
20.00 - Les Flatmates - Julia Adal je zpěvačka a písničkářka z Finska. Se slovenskou houslistkou a zpěvačkou Ninou Marinovou se seznámily, když se Julia rozhodla přestěhovat z Helsinek do Prahy a nastěhovala se do stejného bytu jako Nina. Spolubydlící spolu začaly hrát a založily duo Les Flatmates, se kterým procestovali například Chorvatsko, Slovinsko a Finsko. V září minulého roku se Julia vydala do Kolumbie s cílem dozvědět se více o hudbě a kultuře země. Mimo jiné se seznámila s kolumbijským DJ / multiinstrumentalistou a producentem KillaBeatMaker (Hilder Brando Osorno), známým také jako frontman kolumbijské kapely Radiocaliente, nominované na Latinské Grammy. Teď se Julia vrátila do Evropy a spolu s Ninou a KillaBeatMakerem mají před sebou evropské turné, na kterém se zastaví taky v Ústí, Teplicích a Děčíně.

Julia Adal – zpěv, kytara
KillaBeatMaker – cuatro (venezuelský strunný nástroj), zpěv, drum pad
Nina Marinová – zpěv, housle
https://www.youtube.com/watch?v=eFJKPcogW3I

 

MALÁ PAŘÍŽ - neděle 3.6.

15.00 - Melodica - zajímavý projekt vytváří v Bílině paní Ježková. Děti pod jejím vedením hrají dokonce i muzikálová představení, vytváří videa a vůbec jsou všichni zainteresovaní obdivuhodní.
16.00 - Hambaeros - místní klasika. 2 úči a nezletilec opět v Altánu. Piano, rytmika a zpěv. A stačí to nejen na zajímavý koncert, ale i na parádní večírek. Wasser, Kytička a Fabio.
17.00 - Jenmy - dva lidé, dva nástroje a dva hlasy. Kytara a basa. Bývalí členové folkové skupiny Kalypso Praha.
17.30 - Aneta Tomášková - mladá, talentovaná zpěvačka z teplické Konzervatoře. Z vítězky několika dětských pěveckých soutěží se postupně stává mladá slečna, která to se zpíváním myslí vážně.
18.00 - Černý Pepr - sedmičlenná skáčková parta z Děčína. Její vznik se datuje do minulého století a tempo je také dospělé. V nástrojovém obsazení jsou dominantní především dva saxofony, trubka a trombón.
19.30 - Sisa Fehér - mladá slovenská autorka, zpěvačka a kytaristka hraje převážně se svou skupinou Fehero rocher. Do Teplic přijede sama, ale i tak to stojí za to.
https://www.youtube.com/watch?v=jJGIu6s6tV8

 

MALÁ PAŘÍŽ - neděle 27.5.

Program 2. Malé Paříže bude zvláštní. Pozval jsem najednou muzkanty z několika kapel, kteří se navzájem znají a kteří dovedou hrát zvlášť i spolu. Takže přijedou členové skupiny La Belle Vie (Zdenka Trvalcová - zpěv, Michal Mihok - akordeon, Tibor Žida - kytara), Hot sisters (Sofia a Doris Lamošovy - zpěv + pianista), Ninarosa (Nina Marinová - zpěv, Michal Mihok - akordeon, Tonda Dlapa - kytara) a Les Gars d'en Bas (Vojta, Matěj, Grégoire - střídají si nástroje - kontrabas, kytara, klarinet, saxofon, akordeon). Ukázka je z vystoupení La Belle Vie na Malé Paříži v minulých letech.
https://www.facebook.com/zahradnidum/video

 

MALÁ PAŘÍŽ - neděle 20.5.

15.00 - ZUŠ Teplice - vystoupí žáci pěvecké třídy paní uč. Podolchové

16.00 - Forbes Brothers - folková skupina ze Slaného
17.00 - Martina a Kristina Barta - sesterské duo (zpěvačka a pianistka) jsou každoročními hosty Malých Paříží. Dokonce i vloni, kdy Martina vystupovala v soutěži Eurovize. Swing, jazz.
18.00 - Fridrich and Fridrich - melodický akustický punk z Ústí nad Labem
19.00 - Kateřina Marie Tichá a band - zpěvačka K. M. Tichá hostovala na turné skupiny Jelen a kupř. na vyhlášení Andělů se představila ve společné písni s rapperem Lipo a zpěvačkou Debbi. Na Malou Paříž přijede se svými písněmi a svou vlastní doprovodnou kapelou. Folk-indie.
https://bandzone.cz/faf