MALÁ PAŘÍŽ - 2017

06.06.2017 10:59

MALÁ PAŘÍŽ - neděle 6.8.

15.00 - Raffaele Smaldone - italský potulný hudebník z Benátek, kterému o Malých Pařížích vyprávěl Michal Mihok - skvělý akordeonista od Zdeničky Trvalcové. Potkali se na ulici ve Vídni, prý hraje na kazoo, kytaru a foukací harmoniku.

16.20 - Jiří Šámal - hráč na hang-drum. Malý plechový létající talíř s podivnými důlky vyluzuje zvuky, které ve mně evokují představu Tibetu. Poměrně mladý nástroj však pochází ze Švýcarska a Jiří je jedním z prvních, kdo jej začal v Čechách používat.

17.00 - Iva Šulcová + Tomáš Kostka - dvojice děčínských hudebníků se v Teplicích objeví v letošním roce již podruhé. Iva hraje na piáno a Tomáš na kytaru. Tomáš navíc krásně zpívá a je potřeba říci, že je studentem teplické Konzervatoře v oboru populární zpěv. Starší melodie určitě potěší všechny příznivce swingové éry.

18.00 - Nestel postel - lovosická parta pop-rockových hudebníků spolu hraje od r. 1998. Na Malé Paříži se objevují po několika letech podruhé.

19.00 - Dag dag Mupy mup - ústecká hudební skupina hraje autorskou tvorbu svého frontmana Pavla Klimta. V Zahradním domě se účastnili dvou autorských čtení a vůbec nebyli špatní. Folk-rock.

20.00 - U-style - osmičlenné skupiny na Malých Pařížích vystupují výjimečně. U-style jsou kapelou, která dovede hrát vlastní tvorbu i převzaté věci a to jak rockové, tak ve stylu americké country.

 

MALÁ PAŘÍŽ - neděle 30.7.

15.00 - Petr Kadlček - teplický rodák, zakladatel populární Emise a posléze Natural, je pravidelným účinkujícím na Malých Pařížích. Jeho vystoupení jsou vždy příjemná a Petr sám je veskrze pozitivní člověk, kterého si moc vážím. Navíc skvělý hudebník a příznivec.
16.00 - Ethery - kapela vzn
ikla na konci roku 2015 v Teplicích, když se k partě přidala zpěvačka Tereza. Hrají pop-rock a skládají vlastní písně,které se však nedrží stylových škatulek a které Vás zvednou ze židle. Na Malé Paříži zahrají poprvé, nedávno jste je mohli vidět na akci Teplice Free live. Jako jediný účastník letos reprezentuje Teplice na soutěži kapel Skutečná liga. Kapela hraje ve složení Tereza Růžičková (zpěv), David Fišer (kytara), Jan Plaček (bicí), Tomáš Kellner (baskytara), Míra Vacek (kytara).
17.00 - Kytiboys - Marcela 'Kytička' Nováková (zpěv), Jirka Straněk (kytara) a Marek Mrvík (kontrabas). Všechny projekty zpěvačky Kytičky stojí za to slyšet. Tento není výjimkou.
18.00 - Agu - snový folk v podání polské písničkářky, která se na prázdniny vrátila z Irska. 
19.00 - Ajdontker - trojice mladých hudebníků z Havířova hraje příjemný rock v klasickém složení - bicí, kytara, basa. Finalisté letošního ročníku Talent Muzikus.
20.00 - GaRe - autorský počin výjimečné houslistky, kvintonistky, divadelnice a skladatelky Gabriely Vermelho, která zhudebnila texty básníka Jana Velíška. 
http://bandzone.cz/ajdontker

 

MALÁ PAŘÍŽ - neděle 23.7.

Každoročně kolem výročí slavného setkání Beethovena a Goetheho v Teplicích si tuto událost připomínáme Velkou Malou Paříží, se snahou oživit celou Zámeckou zahradu, jako za dob největší slávy Teplic. 4 stanoviště s kulturní náplní a několik dalších se sportovní tématikou Vás snad do parku přivedou.
 
Program u Zahradního domu:
15.00 - Luděk Havel - výborný pianista, na Malých Pařížích hraje pravidelně
16.00 - Wono Sito Sedne - pop-rocková skupina z různých koutů Ústeckého kraje. Duše kapely - Jirka a Pája Černých jsou z Terezína. Oba zpívají autorskou muziku, pro kterou já osobně mám slabost. Líbí se mi.
17.30 - Žofie Kabelková - po roční odmlce, vyplněné mateřskými povinnostmi se na Malou Paříž vrací půvabná písničkářka, která se na pódiu usmívá, společně se svými písněmi, na všechny posluchače. Jsem rád, že se vrací.
18.30 - Martina Trchová - ojedinělý umělecký zjev na české folkové scéně. Skladatelka, textařka, zpěvačka, kytaristka, výtvarnice, cestovatelka a produkční. Navíc jedna z těch, jejíž písně se učí dnešní mladé amatérské zpěvačky. Vím to. Přijede s kytaristou Patrikem Henelem.
19.30 - Nina Rosa - slovenská zpěvačka a houslistka přijede s kytaristou Tondou Dlapou. Je skvostná.
20.30 - Brigita Cmuntová a Štěpán Klouček - přijedou tentokrát s celou skupinou. Vždycky jezdili sami, tak jsem je chtěl protentokrát představit trochu jinak. Brigita a Štěpán jsou na Malých Pařížích sázkou na jistotu.
https://www.youtube.com/watch?v=hg3ImYPR06A
 
MALÁ PAŘÍŽ - neděle 16.7.

15.00 - David Žalud - ústecký pianista, kterého jste mohli slyšet s Jazzvitaminem.
15.30 - World Fashion Show - byl jsem osloven, zda bych nechtěl na Malých Pařížích představit finalisty a vítězné Miss a Mister Deaf. Hlavní soutěž krásy neslyšících proběhne den předtím v Kongresovém centru v Praze. Jako host vystoupí porotkyně soutěže, zpěvačka Markéta Procházková. Už jen fakt, že někdo chce na Malé Paříži představit takovouto akci považuji za malý zázrak...
18.00 - Total - ústecká rocková parta skvělých hudebníků hraje známé covery minulého století. A výborně.
19.00 - Severočeská filharmonie - v hlavním sále Zahradního domu
20.30 - Marešová, Yasinski, Vašíček - zpěvačka Iva Marešová je výborná muzikálová diva, která alternuje největší české pěvecké hvězdy ve vícero inscenacích. Naposledy se představila jako nová Johanka z Arku. Zpívá se skupinou Precedens a hostuje na koncertech Čechomoru. V projektu, se kterým přijede do Teplic, má nejvíc prostoru pro seberealizaci a určitě se na Malou Paříž výtečně hodí.
http://prazsky-zpravodaj.cz/…/17-rocnik-soutezi-miss-miste…/

 

MALÁ PAŘÍŽ - neděle 9.7.

15.00 - Retrosong - bílinská hudební skupina, která hraje na plesech, firemních oslavách i při nejrůznějších soukromých oslavách. Svou účast na Malé Paříži bere spíše jako propagační záležitost. Revival.
16.00 - A little percussion duo a Lenka Fialová - dvojice studentek bicího oddělení teplické Konzervatoře a zpěvačka vytvořili vlastní program. Teprve druhé vystoupení mladé skupiny.
17.00 - Forbes Brothers - Kačka Rousová má maminku a ta je celá po ní. Má ráda koně a muziku. Čtyřčlenná folkrocková skupina hraje převážně vlastní, ale i převzatou tvorbu. Vůdčí osobností skupiny je Mirek Svatoš.
18.00 - Jiří Zonyga a Klára Vojáčková - pravidelní vystupující z Malých Paříží. Zpěvák s obrovským hlasovým potenciálem hraje na kytaru a jako svého parťáka bere pravidelně svou dvorní houslistku.
19.30 - Circus Ponorka - vynikající hudebník Jan Ponocný udělal ze svého vystoupení show, která je jedinečnou ukázkou hudební improvizace, rytmiky a toho, že i jeden člověk vydá za celou skupinu, když ví, jak na to. Vždy patří mezi vystupující, kteří právem sklízí největší ovace a uznání.
https://www.youtube.com/watch…

 

MALÁ PAŘÍZ - neděle 2.7.

15.00 - Sofie Popova - mladičká a nesmírně talentovaná pianistka z Teplic, která se díky svému talentu a píli dostala na pověstnou školu Petra Kellnera v rámci stipendijního programu.
15.40 - Divadlo Krabice Teplice - neméně talentovaná a méně mladá dvojice Jitka se Zdeňkem, kteří se na žádnou školu nedostali, ale se svým uměním se dostali téměř do všech mateřských školek v regionu blízkém i vzdáleném.
16.20 - Martina Bárta a Kristina Barta - dvě účastnice dvou různých evropských soutěží. Martina v pěvecké - Eurovize, Kristýna v soutěži jazzových kapel - Euroradio. Přijedou s kytaristou Ondrou.
17.30 - Shoshin (UK) - trojice hudebníků se zastaví v Teplicích cestou na Rock for People, kde budou hrát pro více než 10.000 diváků. Není jim zatěžko ani nečekaně vystoupit z auta a zahrát na ulici (z takového počinu je i ukázka). To je mi velice sympatické a sympatické je mi také to, že toto vystoupení děláme ve spolupráci s Čoninem z Božáku.
18.40 - Iva Šulcová + Tomáš Kostka - děčínští hudebníci (piano + kytara) hrají a zpívají swing a celou řadu dalších starších výborných melodií.
https://www.youtube.com/watch?v=aZXCX44AGyQ

 

MALÁ PAŘÍŽ - neděle 25.6.

15.00 - Helenka Kolihová - teplická pianistka
15.50 - Melodica - bílinští mladí zpěváci pod vedením Hany Ježkové
16.45 - Eliška Lüftnerová + Luděk Havel - výborná ústecká zpěvačka, objev televizní talentové soutěže, a skvělý pianista, pravidelný finalista soutěže Pianista roku.
17.30 - The Priester Sisters - tři sestry, tři krásné tváře, tři hlasy, tři nástroje. Blondýna, černovláska a zrzka. Neobyčejné trio skutečných sester žije a pracuje v Berlíně. Využili jsme toho, že mají cestu do Čech. Swingové i jiné melodie.
18.30 - Josef Svoboda - teplický kytarista
19.30 - MarZ - Markéta Zdeňková (skvělá kytaristka a zpěvačka) a Štěpán Janoušek (jeden z nejlepších pozounistů u nás a člen pěvecké skupiny Skety) tvoří zajímavé duo, které se stalo pravidelnými návštěvníky Malých Paříží a vždy zaujmou.
https://www.youtube.com/watch?v=Y_MoMMT6VbE

 

MALÁ PAŘÍŽ - neděle 18.6.

15.00 - ZUŠ Teplice - vystoupení žáků ze třídy paní uč. Xenie Podolchové.
15.50 - Aneta Tomášková - mladá, talentovaná děčínská zpěvačka, která se těší na své působení na teplické Konzervatoři.
16.40 - Igor Barboi trio - zajímavé teplické spojení hudebníků, kteří se stále pevněji ukotvují na hudební scéně.
17.40 - ???
18.30 - Zdenka Trvalcová a La Belle Vie - půvabná slovenská zpěvačka, čerstvá maminka přijede tentokrát s akordeonistou Michalem Mihokem a kytaristou Tiborem Židou.
19.30 - 20 Minutes - dvojčata Simona a Denisa Katzer byla na Malé Paříži vloni poprvé. Hrají na ulicích i větších akcích a tento týden pokřtila svůj nový klip.
https://www.youtube.com/watch?v=VePo0o5vWHM

 

MALÁ PAŘÍŽ - neděle 11.6.

15.00 - Samanta + Yasmina - dvě talentované zpěvačky z Teplické líhně
16.00 - Penál - rocková parta z Mostu.
17.00 - Vladimír Šunda - folkový písničkář z Odolené Vody.
18.00 - Jana Šteflíčková - jedna z nejvýraznějších ženských osobností české folkové scény.
19.30 - Hambaeros - Wasser, Kyticzka a Fabio - dvě úči a nezletilec.
http://bandzone.cz/vladimirsunda

 

MALÁ PAŘÍŽ - neděle 4.6.

15.00 - ZUŠ Krupka
16.00 - Wasser - buď pouze piano nebo ještě s někým
17.00 - Baťa + Hádek - těším se na vystoupení pravidelných hostů - nevšedního básníka Baťu a nenápadného kytaristu Hádka. Nenechte si ujít.
18.00 - Will Eifell - ústecký písničkář s doprovodným kytaristou
19.00 - Les Gars d'en Bas - česko-francouzská formace, která hraje na ulicích celé Evropy opět zavítá do Teplic.
https://www.youtube.com/watch?v=LkwNGT4Arts

 

MALÁ PAŘÍŽ - neděle 28.5.

15.00 - ZUŠ Most - žáci Kačky Rousové
15.45 - Alexander Glize - francouzský kytarista
16.45 - B.B. band - mostecko-teplická bluesová skupina
18.00 - Marek Dusil Blend - pražská acoustic-indie kapela
19.00 - Bára Zmeková - pražská indie-folková písničkářka nepřijede tentokrát sama a její vystoupení plynule přejde do vystoupení
20.00 - Ninarosa - slovenská zpěvačka a houslistka

 

Neděle 21.5. - 1. Malá Paříž letošního

15.00 - zpěváci ZUŠ Teplice pod vedením paní uč. Proklové
16.00 - Annešanté - plzeňská parta pohodových muzikantů v čele se zpěvačkou Annou Rauschovou
17.00 - Justin Lavash - pravidelný anglický vystupující zpěvák a skvělý kytarista. Pokud jste ještě neslyšeli, určitě přijďte.
18.10 - VOILA - klenot Malých Paříží - Zdenka Trvalcová, pravidelně zahajuje Malé Paříže. Tentokrát přijede s celou svou kapelou.
19.15 - La Banda de Contenedor - teplická pianistka Pavla Vaserbauer společně s jedním ze svých několika hudebních projektů.